Віртуальна виставка "Чарівне царство книжок"

/Files/photogallery/завантаження.jpg

Беллоу С.Герцог: Роман/ Сол Беллоу; пер. З англ.. В,Б,Чайковського; худож.-оформлювач Л,В,Вировець.-Харків: Фоліо,2016.- 411с.

Сол Беллоу (1915, Канада — 2005, США) — американський ¬письменник єврейського походження, син емігрантів з Росії, видатний романіст ХХ століття, лауреат Нобелівської премії з літератури 1976 року. Роман «Герцоґ» вийшов друком у 1964 році, був відзначений Національною книжковою премією США, перекладений багатьма мовами світу. Це історія професора університету Мойсея Герцоґа, який після того, як від нього пішла дружина, забравши доньку, починає шукати сенс буття... Він пише листи, проте не надсилає їх. Його адресати — стародавні і середньовічні філософи, письменники (і вже померлі, і живі), політики (зокрема президент США), давні друзі й вороги, випадкові знайомі... Оригінальний спосіб віднайти себе, розмовляючи з людьми, які не можуть відповісти на твої запитання…

/Files/photogallery/завантаження (2).jpg Гросман Д. Зким би побігати: Роман/ Давид Гросман.-Харків:Фоліо,2016.-348с.

Давид Гроссман (нар. 1954 р. в Єрусалимі) - відомий ізраїльський письменник, автор кількох книжок, лауреат багатьох літературних премій. Закінчив Ізраїльський університет, у якому вивчав філософію та театральне мистецтво. Роман "З ким би побігати" вийшов друком у 2003 році. В ньому розповідається про підлітків - про їхню самотність, переживання, наркотики, невміння порозумітися у сучасному житті, а ще про щиру дружбу, відданість, самопожертву і, звичайно ж, про кохання у жорстокому і небезпечному світі. 16-річний Асаф на канікулах підробляє у мерії. Йому доручають знайти господарів собаки, що загубився. І хлопець мчить стрімголов вулицями рідного Єрусалима. Собака приводить Асафа до різних людей, завдяки яким він починає розуміти всю неоднорідність хазяйки собаки - дівчини Тамар, талановитої співачки. Гасаючи містом, Асаф знаходить нових друзів, перебігає дорогу мафії і навіть потрапляє до поліції...

/Files/photogallery/завантаження (1).jpg Єнглвуд П. Захват і біль битви: Перша сітова у 211 епізодах/Петер Енглунд; пер. Н,В,Третякової; худож.-оформлювач Л,П,Вировець.-Харків:Фоліо,2016.-555с.: іл.

Петер Енґлунд - шведський історик, археолог, філософ (народився 1957 року). Захистив докторську дисертацію з історії в Упсальському університеті. Спеціалізується на добі величі Шведського королівства у ХVІІ сторіччі.

Кожен із дев'ятнадцятьох абсолютно різних людей з обох боків конфлікту розповідає про ту війну, що зазнав особисто, зокрема: багатодітна американка, яка влітку перебувала в маєтку в Польщі; датський пацифіст, мобілізований до німецької армії; російська медсестра; австралійка, яка приїхала на своїй вантажівці до Сербії, щоб служити в армії шофером; російський офіцер; німецький матрос; шукач пригод, латиноамериканєць, від якого відмовляються всі армії, крім османської; французький дипломат та ін.

Петер Енґлунд показує, як настрій і сприйняття війни людиною змінюються від захоплення та ентузіазму до тотального страху і ненависті...

Автор таким чином уклав щоденникові записи, що події розтортаються послідовно. Ми можемо побачити війну місяць за місяцем водночас на всіх фронтах. Саме в Першій світовій беруть початок усі жахіття, що відбувалися у світі в ХХ столітті. Про цю війну мало згадують, про неї мало що відомо. Книга «Захват і біль битви. Перша світова у 212 епізодах» заповнює цю прогалину.

/Files/photogallery/завантаження (3).jpg Єшкільов В.Л. Богиня і консультант: Роман/ В,Л, Єшкільєв; худож.-оформлювач Л,П,Вировець.-Харків:Фоліо,2016.-362с.

У новому романі популярного автора поєднуються події сучасності й минувшини, а надто минувшини далекої — сивої давнини. Автор ніби піднімає завісу світу речей і відкриває читачеві багатий невидимий всесвіт — сни, видіння, передбачення майбутнього, читання думок… І крізь усе це червоним променем сяє Камінь Богині, на який упродовж століть, навіть епох полюють різні сили — українські гетьмани та сучасні політики, ордени й окремі люди, Обрані і найманці.

/Files/photogallery/завантаження (5).jpg Керет Е. І раптом стукіт у двері: оповідання/Етгар Керет; пер. З англ.. А.Бондар; худож.-оформлювач Л.П.Вировець. – Харків: Фоліо,2016.-186с.

Хлоп знайшов хід до країни, де стають реальністю всі наші брехні. Неприємне місце, адже чим сумніша брехня, тим вона переконливіша. І який він зробив висновок? Зарікся брехати? Аякже! Тепер він бреше виключно про хороше… Це одне з оповідань з «І раптом стукіт у двері» (Харків: Фоліо) Етгара Керета і один із численних Керетових чудил. Його притрушені герої потрапляють у ситуації, по правді, зовсім не чудесні. Як-от ідентифікувати тіло загиблого фіктивного мужа; знайти пса, що втік від дружини, поки чоловік був із коханкою; когось вбивають у черзі за гамбургером; хтось снить померлу матір, хтось намагається забути колишню дружину. Особливими Керетовські диваки стають через свою здатність робити звичне (в найкращому випадку) і жахливе (в найгіршому) абсурдним і при цьому поводитися, наче нічого такого і не сталося.

/Files/photogallery/завантаження (4).jpg Крим, який ми любимо: Антологія: К.: Універ. В-во ПУЛЬСАРИ, 2016.- 600с.

До тематичної антології ввійшли твори про Крим як класиків української, кримськотатарської літератур (частково – російської, коли ім’я автора особливим чином пов’язане з Кримом), так і наших сучасників. Критерієм добору упорядника було розмаїття, цікавість і, головне, порух любові до кримської землі авторів, котрі репрезентують усі куточки України. Перевагу надано творам, які оспівують красу й природу Криму, однак знайшлося місце й для тих авторів, які відгукнулися на факт окупації Криму гострим словом публіцистичного звучання.

/Files/photogallery/завантаження (6).jpg Лапідус Є.Шалені гроші:Роман/Єнс Лапідус; пер. В,С,Бойка; худ.-оформлювач А,П,Евзорова.-Харків, Фоліо. 2016.-607с.

Єнс Лапідус (нар.1974 р.) - успішний адвокат із стокгольма, який після виходу у 2006 році роману шалені гроші, створеного на основі реальних кримінальних справ, прокинувся знаменитим письменником. Ця книга одразу ж стала світовим бестселером, її перекладено 26 мовами.2010 року твір було екранізовано. Єнса Лапідуса називають новим Стіґом Ларссоном. Сам автор іменує свою творчість стокгольмським нуаром - гламурною чорнухою. Він щиро приправляє сірі шведські будні кров; Ю, наркотою, бійками, погонями та іншими атрибутами голлівудських блокбастерів. У романі три головних герої: юве - псевдомажор, що вчиться на юриста, мрадо - сербський гангстер, що їздить на розбірки з вовками й ангелами пекла, і чилієць хорхе, що сів за торгівлю кокаїном і планує втечу із зони. Шляхи їх урешті-решт перетинаються.

/Files/photogallery/завантаження (7).jpg Несбьо Ю. Поліція 6:Скандинавський гостросюжетний роман/Ю.Несбьо.-Харків: Фоліо, 2016.-670с.

Офіцера поліції знаходять мертвим на місці давнього вбивства, у розслідуванні якого він брав участь. Коли те саме трапляється з двома іншими поліцейськими, стає зрозуміло, що це не випадковість. До того ж ці давні справи не було розкрито. Нові вбивства скоєно з жахливою жорстокістю, а у поліції немає жодних припущень. І що найгірше: вони втратили свого кращого слідчого — Харрі Холе, який пішов з поліції, щоб викладати у Поліцейській академії...

/Files/photogallery/завантаження (8).jpg Пахор Б. Важка весна:Роман//Борис Пахор.-Харків:Фоліо, 2016.-283с.

Радко Субан, словенець із Трієста, навесні 1945 року прибуває до санаторію для хворих на сухоти в передмісті Парижа. Позаду — важкі часи гоніння на словенців у фашистській Італії, робота санітаром у німецькому таборі смерті, попереду — лікування в санаторії, повернення до мирного життя. Буяння французької весни, вирування звільненого Парижа та цілюща природа його околиць стають не лише транзитною зупинкою на шляху повернення додому, а й рятівним містком між смертю та життям, подолати відстань між якими наснагу дають весна та кохання.

Пилипенко Ю,О,Руденька/ Юля Пилипенко; пер. З рос.В,М,Верховня; худож.-оформлювач О.М. Іванова.-Харкіа: Фоліо,2016.-218с. Десять років тому українські лікарі винесли Юлі вирок: до свого вісімнадцятого дня народження вона має вмерти. Ця книга – своєрідний щоденник-сповідь, де кожен рядок – не уява авторки, а події з її життя. Історія Юлі приводить нас у ті дні, коли їй здавалося, що нічого не можна змінити, коли вона не впізнавала свого обличчя й тіла, а руде волосся відбивалося в дзеркалі фіолетовим, впродовж однієї ночі змінивши колір… З дивовижною відвертістю та оптимізмом, який за таких обставин здається неймовірним, Юля розповідає, як заново вчилася любити життя і насолоджуватися ним, що є найважливішим, коли народжуєшся вдруге. Ця книга – не просто історія боротьби життя зі смертю, це ще й історія кохання. До чоловіка, до життя, до себе.книга – не просто історія боротьби життя зі смертю,це ще й історія кохання

/Files/photogallery/завантаження (10).jpg Роздобудько І. Оленіада:Роман/І,В,Роздобудько;Худ.-оформл.-О,Д,Кононученко.-Харків:Фоліо,2016.-222с.

Як зазначає сама авторка, «Оленіада» писалася «трьома заходами». Перші пару розділів написано ще в 2002-му, але книжку закінчено не було, адже настав 2004 рік. І вигадана країна «Лапландія», про яку в ній йдеться, в один день перетворилася на велику країну. 3 великим майбутнім. 3 людьми, котрі за мить розпрямилися і пішли вперед... Йшли, йшли, йшли... Озирнулися і здивувалися: ті, хто послав їх уперед, - з тими, хто тягнув назад. Довелося вийняти з шухляди недописане і дописати - в 2006 році. І назвати те все «комедією абсурду». Так закінчилась перша частина «Оленіади». До другої Роздобудько пристyпила в січні 2013 року і написала її у вкрай короткий строк - останню крапку було поставпено в лютому того ж таки 2013-го. Авторка виходила з тієї давньої істини, що коли закінчуються гнів і сльози - останньою зброєю стає... сміх. І останнім сміється той, кому немає чого втрачати. І сміючись - перемагає. Це може здатися неймовірним, але ще рік тому Ірен Роздобудько передбачила події, що відбуваються сьогодні. Так що «Оленіада» виявилася книгою пророчою

/Files/photogallery/завантаження (11).jpg СтеценкоС. Війни художників: Роман/Станіслав Стеценко;Худ.-оформ.Л,П,Вировець.-Харків:Фоліо,2016.-559с.

Книга присвячена історії життя відомого українського художника Миколи Глущенка. Ось що написав про неї один із провідних українських глущенкознавців, кандидат мистецтвознавства Едуард Димшиц:«Дуже важливо, що на наших книжкових полицях взагалі з'явився роман, присвячений реальному знаменитому живописцю — нашому співвітчизнику. Не так багато в українській літературі написано книг про відомих діячів національної культури. Крім того, прототип головного героя справді мав фантастичну біографію.

Написаний не просто роман, а авантюрно-пригодницький роман. Він створений у традиціях класичного бестселера, з усіма необхідними інгредієнтами: пригодницький жанр, детективна інтрига, постійна напруга, в якій перебуває головний герой, несподівані повороти сюжету.

/Files/photogallery/завантаження (12).jpg Слабченко Є. Дипломатична історія України / Є. Слабченко ; Упоряд. І.Матяш. – К., 2016. – 493 с.

У виданні вперше публікується праця «Дипломатична історія України» Є. А. Слабченка, українського громадського діяча в еміграції, кінорежисера, кінооператора, колекціонера бібліотечних і архівних зібрань, відомого у світовому кіномистецтві як Ежен Деслав (8.12.1899–10.09.1966). Машинопис праці зберігається в архіві Осередку української культури і освіти (Вінніпег, Манітоба, Канада). У праці висвітлено історію України як суверенної держави від Київської Русі до Української Народної Республіки через процес боротьби за незалежність шляхом як дипломатичних зусиль, так і збройної боротьби, її роль як регіонального і міжнародного гравця, налагодження контактів з іншими країнами та організацію дипломатичної служби. Особливість тексту полягає в популярному стилі викладу, підкресленій демонстрації відданості автора українській ідеї, героїзації подвигів козацтва, інтересі до питань дипломатичного протоколу, висвітленні української історії чере дипломатичні акції.

/Files/photogallery/завантаження (13).jpg Талан С. Надежда: Роман/ Светлана Талан.-Харьков-Белгород: Клуб семейного досуга, 2016.-301с.

С детства Павлинка жила надеждой. Сначала она мечтала, что у нее будет папа, как у других девочек. Потом она всей душой хотела вырваться из дома, который отчим превратил в ад. Она верила, что вырастет и перевоплотится из гадкого утенка в красавицу. Просто как в сказке, которую часто рассказывала ей мама.

И вот девушка в городе. Впервые Павлинка вышла на улицу в нарядном платье, почувствовала себя неотразимой. Теперь она другая – красивая, уверенная в себе студентка престижного вуза. Рядом тот, о ком мечтала всю жизнь, – любимый Юра. Но прошлое может вернуться

/Files/photogallery/завантаження (14).jpg ТисовськаН.Секрети старої стільниці: Роман/Наталя Тисовська.-К.:Наш час,2016.-256с

Творчу студію «Ґвалт» збурило надзвичайне повідомлення — четверо друзів-студійців отримали ґрант на зйомку анімаційного фільму «Характерник», присвяченого кошовому отаману Івану Сірку. Але під час презентації проекту сталося лихо — раптово і загадково помер історик, який консультував ґрантерів щодо написання сценарію. Чи не може ця смерть бути пов’язана з таємницею, яку свого часу забрав у могилу Іван Сірко.

/Files/photogallery/завантаження (18).jpg Торба В.Я. Я-свідок. Записки з окупованого Луганська/В.Торба; за заг. Ред.Л. Івшиної.-К.6ТОВ»Українська прес-група»,2016.-384с.

У книжці зібрано спогади, фрагменти щоденника та статей у «Дні», які із окупації для автора стали вікном в Україну. Інколи без світла, інколи без надії на звільнення, інколи без можливості повідомити про себе з тенет заблокованого міста, яке перетворилося на пастку. Та він був переконаний, що читачі в Києві чи Одесі, Харкові чи Львові мають зсередини бачити, як Зло розпинає схід нашої країни. Не лише заради фіксації, не тільки для розсмоктування гарячих подробиць, а насамперед для правильних висновків. Це та книга, типографська фарба якої пахне кров’ю і просякнута слізьми. Вона розповість про втрату і біль, про героїзм і безпорадність, про те, що довелося пережити українцям на Донбасі і що ще доведеться нам винести. Зрештою до чого ми маємо бути готові...

/Files/photogallery/завантаження (16).jpg Шкільник М. Україна у боротьбі за державність в 1917-1921рр.:Спомини і роздуми/ М.Шкільник; упоряд.В,Верстюк.-К:ТОВ видаництво»Коліо»,2016.-512с.

Спогади і роздуми М. Шкільника відтворюють доленосні для України події революції 1917 -1921 рр., час визвольних змагань, героїчних спроб визволення з-під російського імперського ярма, відновлення української державності. Книга насичена цікавим фактичним матеріалом, часто унікальним, закарбованим лише в пам’яті автора. Він, урядовець тогочасних українських міністерств,подає своє бачення революційних подій, аналізує їх та намагається знайти причини поразок визвольних змагань. Одна з них, на його думку, дискредитація української ідеї П.Скоропадським, який під вивіскою «Української Держави» готував відновлення«єдиної і неподільної» Росії.

/Files/photogallery/завантаження (17).jpg Яворівський В.Марія з полином наприкінці століття:Роман/Володимир Яворівський;худ.-оформл. Л.П.Вировець.-Харків:Фоліо,2016.-203с.

В романі Володимира Яворівського «Марія з полином наприкінці століття» трагедія чорнобильської катастрофи розкривається через долю родини Мировичів, батьківська оселя якої була в селі Городища, розташованого всього за двадцять километрів від атомної станції. Автор, нічого не приховуваючи і називаючи речі своїми іменами, оприлюднює страшну правду про справжні наміри й шляхи імперії до дешевого збагачення, нехтування Москвою долями України й українців.

УВАГА,ЗУПИНИСЬ!НОВІ КНИГИ ПОДИВИСЬ . (віртуальна виставка )

Т.Шевченко:невідомі сторінки життя/ упоряди. Л.Цуріка. -К.:АВІАЗ,2013.-72 с.;іл.

/Files/images/1.JPG

ТАРАС ШЕВЧЕНКО — видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і грлю по-своєму, видаючи «життєві кредити» та ставлячи на де­яких індивідумів свої ставки.Саме прикладом таких явищ можна вважати Тараса Григоровича Шевченка.Тарас Шевченко був людиною універсальних обдарувань та інтересів. В книзі «Т.Шевченко: невідомі сторінки життя» розповідається про окремі епізоди його життя .


Лазарук М. Я. Микола Вінграновський: Степовий Сварог: Есе про незабутні мандри Україною з Миколою Вінграновським — Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. — 192 с.

/Files/images/2.JPG Микола Степанович Вінграновський (1936—2004) — видатний український поет, прозаїк, актор і кінорежисер, один з кращих учнів Олександра Довженка, автор поетичних збірок і повістей (Державна премія УРСР ім. Т. Г. Шевченка 1984 року) — у далекі шістдесяті минулого століття благодатним вихором увірвався в українську літературу і крізь усе життя проніс дух українства, впи­савши у національну скарбницю безцінним даром Любов'ю освячене Слово.


Тома Л. В. Микола Гоголь — Харків: ТОВ фірма «Антологія», 2013. — 128 с.

/Files/images/13.JPGПро Миколу Гоголя як про великого російського письменника, культурного і громадського діяча сказано і написано дуже багато. Жоден з російських письменників, що визначають лице російської літератури, не оминув його впливу.

Гоголь став улюбленим письменником і володарем душ мільйонів людей на планеті. Тому і треба сказати про «українського Гоголя», про першооснову його душі. Великий російський письменник М. В. Гоголь є, на думку багатьох дослідників і літературознавців, найбільш виразним представником української школи в російській літературі. Отже, можемо говорити про нього і як про українського письменника, бо українська тематика творів Гоголя — це невід'ємна частина його творчої особистості. Він — один з кращих виразників української ментальності. У його творах найбільш повно і яскраво відтворилися риси українського національного характеру.


Савченко В. А. Нестор Махно — Харків: ТОВ «ПЕТ», 2013. — 128 с.

/Files/images/111.JPG Махно — видатна особистість, лідер анархістського руху на Україні, якого радянська пропаганда називала бандитом, а справу його замовчувала. Зараз Нестора Махна порівнюють з Робін Гудом, Спартаком, «товаришем Че». Виходець з найбіднішого селянства, він у 29 років зумів зібрати під прапором анархії 100-тисячну ар­мію і почав створювати на південному сході України анархістське суспільство — трудову федерацію, яка проіснувала 100 днів під постійними ударами білих і червоних. Ким же був Махно у реальному житті? На це питання і дає відповідь книга В. Савченка, що присвячена одному з найвідоміших українців XX сторіччя.


Белей Л. О. Ім'я дитини в українській родині / Л. О. Белей; худож. оформлювач О.М. Артеменко — Київ: ТОЙ «Далечінь», 2013. —288 с.

/Files/images/17.JPGІм'я надається людині при народженні й супроводжує її все життя. Кажуть, що ім'я навіть визначає долю людини. 'Так чи ні, у будь-якому разі вибір імені для дитини є справою серйозною і відповідальною. Добре, коли батьки підходять до цього питання з повагою до тисячолітніх традицій, з бажанням і надією, що вибране ім'я личитиме їхній дитині, буде їй самій до вподоби.Ця книжка допоможе вам вибрати ім'я, гідне вашого сина чи доньки, онука чи онуки. Ви знайдете тут стислий огляд історії імен українців, християнський календар імен, а також словник, в якому можна вибрати конкретне ім'я, довідатися про первісне значення імені та ознайомитися із його скороченими й пестливими формами, які мають особливу популярність у приватному та сімейному спілкуванні.


Чухліб, Т. В. Козацьке коріння Миколи Гоголя / Т. В. Чухліб. — К.: Наш час, 2013. — 271 с. — (Сер. «Невідома Україна»).

/Files/images/1111111111.JPGУ цьому виданні автор простежує український родовід Миколи Васильовича Гоголя. В книзі висвітлено біографії наказного гетьмана Євстафія Гоголя, полко­вого писаря Миргородського полку Опанаса Гоголя та українського письменника Василя Гоголя-Яновського, а також життєписи інших родичів Миколи Гоголя — козацьких старшин Лизогубів, Забіл, Танських, Трощинських та Косяровських.

Крім того, у виданні розкрито маловідомі факти і події з життя видатного митця слова у Санкт-Петербурзі та Москві, досліджено історію козацького міс­течка Сорочинці, хутора Яновщина (Василівка) і села Диканька поблизу Мир­города. Автор наголошує на особливостях культурного середовища, в якому ви­ховувався і творив геній, а також захоплення Миколи Васильовича українською історією, збиранням народних пісень, переказів та анекдотів.


Білий Дмитро. Волонтер. - Донецьк: ПП «КД «Проспект-Прес», 2013. - 288 с.

/Files/images/3.JPG

Таємничі ритуали, смертельні небезпеки, карколомні приго­ди, кохання на межі життя і смерті та зустріч із потойбічним Все це представлено у новій збірці творів відомого укра­їнського письменника Дмитра Білого. Всі твори розраховані на широке коло читачів.


Вільчинський О. К. Дерева на дахах: роман / О. К. Вільчинський; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Київ: ТОВ «ШАНС», 2013. — 352 с.

/Files/images/10.JPG

Роман «Дерева на дахах» — це не тільки оповідь про життєві пошуки «неспокійної» людини, «героя свого часу» — Якова Довганя, бунтівника із довгим сивим хвостом і кільчиком у вусі. Це насамперед роман про Місто, про Тернопіль, що схожий на кораблик, про тернопільські будинки, схожі на кораблики, і про тернопільські кораблики, схожі на будинки, на дахах яких, до того ж, ще й ростуть дерева. Словом, усім українським інтелектуалам, хто так і не дочитав «Улісс» Джойса, присвячується...


Волков Олексій.Емісар. — К.: Нора-Друк, 2012. — 287 с.

/Files/images/5.JPG

Власнику кафе «Артист» незнайомці роб­лять пропозицію, від якої неможливо відмови­тися. Намагаючись втекти, він мимоволі спри­чиняє смерть двох людей. Опинившись в СІЛА, головний герой роману грає нав'язану йому роль загадкового емісара. Хитросплетіння сюжету ма­неврує на межі реального. Інтриги спецслужб, підступні пастки і карколомні викриття не зава­дять головному герою попри все йти до втілення мрії всього життя — зіграти роль у кіно за влас­ним сценарієм.


ДЕРЕШ Любко. Миротворець. Повісті та оповідання. — Львів: Кальварія, 2013. — 196 с.

/Files/images/4.JPG

Нова книжка молодого українського письменника складається з двох повістей та оповідання. Перед нами постає зовсім несподіваний трохи загадковий Любко Дереш...«Миротворець» - дивні історії, сумні та загадкові, лейтмотивом яких звучить філософська думка: «ГЕНІЇ ТА ГЕРОЇ ЗАВЖДИ САМОТНІ...»


Діброва, Володимир. Чайні замальовки : оповідання / Володимир Діброва; передм. С. Іванюка. — К. : Унів. вид-во ПУЛЬСАРИ, 2012. — 196 с.

/Files/images/18.JPG

Збірка "Чайні замальовки" складається з двадцяти оповідань. Усі вони написані від першої особи, але за цим "я" стоять персонажі різного віку, професій та життєвих обставин. Їх об'єднує те, що всі вони — українці, які опинилися в Америці. Зміна перспективи не могла не вплинути на їхню поведінку, погляди й смаки, але певні базові риси й проблеми так і лиши­лися з ними. Дія більшості оповідань відбувається в Америці та Україні.


Когтянц К. А. Покохати відьму: роман / К. А. Когтянц; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Київ: ПАТ «ДАК «Укрвидавполіграфія», 2013.— 192 с.

/Files/images/16.JPG

Новий роман Костянтина Когтянца «Покохати відьму» на перший погляд написаний за традиціями героїчного фентезі. Але тільки на пер­ший погляд! Насправді автор викладає сюжет так, наче законів і канонів жанру взагалі не існує. Тут немає демонів-імператорів, герой не здобуває корону, не намагається завоювати чи порятувати світ. Він просто поко­хав жінку... Однак не звичайну жінку, а чаклунку. Щоправда, вона, м'яко кажучи, зовсім не відповідає стандартним уявленням про чародійок... М'яко кажучи!..


Несбьо Ю. Безтурботний: роман / Ю Несбьо; переклад В. С. Бойка; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2013. — 607 с. — (Карта світу).

/Files/images/6.JPGНорвежець Ю Несбьо (нар. 1960 р.) у себе на батьківщині спочатку став відомим як економічний оглядач (він закінчив Норвезьку школу економіки), потім як рок-музикант і композитор популярної групи «Пі Пегге», а наприкін­ці 90-х ще й як письменник, автор серії романів про норвезького поліцейського Харрі Холе. Перший з романів серії — «Нетопир» (1997) був визнаний кращим детективом Скандинавії, удостоївся у критиків звання «миттєвого бестселера» й приніс автору престижну премію «Срібний ключ».

Харрі Холе й уявити не міг, у яку халепу вскочив. З одного боку, заплу­тана справа із пограбуванням банку, п розслідуванні якої виникло більше питань, ніж відповідей, і ІНШОГО — загадкове самогубство його колишньої коханки, з котрою мін провів останню в її житті ніч. Усе обертається проти Харрі. Схоже, комусь конче потрібно усунути його, хтось веде з ним дуже ризиковану гру Та не був би мін Харрі Холе, якби дозволив знищити себе...


Редінг Барбара .Безумці: 3 історії кохання Михайла Ко­цюбинського та Олександри Аплаксіної: роман / Барбара Редінг. — К. : ВІД «Академія», 2012. — 184 с. — (Серія «Автографи часу»).

/Files/images/7.JPG

Роман про таємниче кохання і драму двох людей — Михайла Коцюбинського та Олександри Аплаксіної.


РоздобудькоІ.Арсен : повість / Ірен Роздобудько. 2-ге вид., без змін. — К.: Грані-Т, 2013. —224 с.

/Files/images/14.JPG13-річний Арсен піклується про маму сам, адже тато їх давно покинув. Однак хлопець вірить, що мама ще знайде надійного й порядного чоловіка. А найбільше він мріє про мандри, пригоди і таємниці, бо сидіти всеньке літо за компом у київській квар­тирі — це, погодьтеся, важко назвати незабутніми канікулами. Тому Арсен і зважився гайнути в село, до бабці з дідом, яких не бачив після розлучення батьків. І там багато про що Арсенові до­велося поміркувати — особливо про те, що він має бути справ­жнім чоловіком; чимало здолати — образу на тата, відчуття своєї непотрібності в татовій родині та ревнощі до маленької зведеної сестрички, яка «забрала» в нього тата; чимало дізна­тись — адже історія його роду стала «візитівкою» цілого села. А головне — Арсен закохався. Вперше і, можливо, назавжди...

Нова повість відомої письменниці Ірен Роздобудько розпові­дає про дорослішання, життєво важливі трансформації в свідо­мості й пошук моральних орієнтирів у житті.


Роздобудько І. Ліцей слухняних дружин : роман / Ірен Роздобудько ; передм. Т. Вергелес. — Харків : Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2013. — 320 с. : іл.

/Files/images/8.JPG

Ідеальні дівчата з ідеальним вихованням... Невже вони жертви таємної змови проти людства, яка існує ще з непам'ятних часів? Мета її — виховати слухняних і безпорадних жінок, покірних рабинь для майбутніх чоловіків. Коли гине вихован­ка одного з елітних навчальних закладів, приховати інформацію не вдається, бо є ті, кому не байдужа доля дівчат...


Чемерис В. Л. Ярославна: роман / В. Л. Чемерис. — Харків: Фоліо, 2013. - 508 с.

/Files/images/9.JPG

«Ярославна» — це історичний твір про Стародавню Русь — і, вод­ночас, це роман про сучасність, про нас, хто живе зараз на Україні.

Ярославна — одна з найвидатніших постатей Київської Русі, донька галицького князя Ярослава Осмомисла й жінка князя Ігоря Святославовича. Відомі й невідомі перипетії її життя та любові вже дев'ять століть хвилюють всіх, хто не байдужий до історії рідної країни. А взагалі-то «Ярославна» — це роман про княжі міжусобиці, що колись підірвали Русь і загрожують Україні зараз, це розповідь про віковічну боротьбу з кочівниками.
Кiлькiсть переглядiв: 1354

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.